اولین خودروی خودران سامسونگ مجهز به واقعیت افزوده خواهد بود

اولین خودروی خودران سامسونگ مجهز به واقعیت افزوده خواهد بود

سیستم معرفی‌شده‌ی سامسونگ اما از این حد فراتر رفته و قابلیت‌هایی را در‌ اختیار کاربر قرار می‌دهد که فقط از عهده‌ی واقعیت افزوده برمی‌آید؛ از جمله قابلیت «ارتباط وسیله‌نقلیه به همه‌چیز» (vehicle-to-everything) که امکان تبادل داده بین خودرو با محیط اطراف را فراهم می‌کند و همچنین تکنولوژی نمایشگر شفاف (See-Through) که به راننده‌ خودرویی که پشت کامیون گیر کرده اجازه می‌دهد جلوی خود را ببیند. در شرایط بد جوی نیز که مه قدرت دید را کاهش می‌دهد، سیستم واقعیت‌افزوده‌ی این خودرو محیط اطراف را اسکن می‌کند و اگر حیوانی در حال رد شدن از جاده باشد، به راننده اخطار می‌دهد.

با وجود شباهت‌هایی که تکنولوژی سامسونگ با HUD دارد، به‌خاطر ماهیت واقعیت افزوده، قابلیت‌های آن تقریباً بی‌انتها است. البته این تکنولوژی فعلاً در حد دمو است، اما نمای مختصری از آینده‌ی صنعت خودروهای خودران را به تصویر می‌کشد.

به گزارش مک‌رومرز، وب‌سایت The Elec مدعی شده که BOE احتمالاً پس از تبدیل شدن به تأمین‌کننده‌ی نمایشگرهای آیفون ۱۳ در سال گذشته، قصد دارد صفحه‌نمایش‌های اولد را برای آیپدهای آینده عرضه کند. کارخانه‌ی تغییر کاربری داده‌شده‌ی این شرکت قادر است پنل‌های اولد را تا ابعاد ۱۵ اینچ تولید کند، اما باید دید آیا آیپدهای بعدی اپل در مدل ۱۵ اینچی عرضه خواهند شد یا خیر. مارک گورمن از بلومبرگ در ژوئن ۲۰۲۱ گفت که اپل در‌ حال بررسی ایده‌ی تولید آیپدهایی با نمایشگر بزرگ‌تر است، اما وی به این مورد هم اشاره کرد که عرضه‌ی این آیپدهای بزرگ احتمالاً چند سال طول خواهد کشید.

وب‌سایت The Elec همچنین اعلام کرده که کارخانه‌ی BOE می‌تواند نمایشگرهای اولد را با سطح روشنایی بالاتر برای آیپدهای آینده تولید کند. با‌ این‌‌ حال، باید دید آیا BOE در تجاری‌سازی این پنل‌ها موفق خواهد بود یا خیر، زیرا ساخت چنین نمایشگرهایی در تعداد بالا، پیچیدگی‌های زیادی دارد.